Programa | Programació OTV FM'10 | Flashmob | FM'10 a OTV | Facebook

Dissabte 24 de Juliol

A les 6h de la tarda, a la pista poliesportiva:

Futbol Sala Infantils

A les 7h de la tarda, a la pista poliesportiva:

Futbol Sala Seriors

I seguidament:

9ª Cursa d’Orientació Nocturna

Inscripcions: A les 20h a la pista | Grups: de 3 a 5 persones | Recorregut: Trajecte Nocturn per Ordal | Sortida: A les 22h | Organitza: Cresta Bocs

A les 12h de la nit, concert amb:

“Factoria del Ritme”

Dijous 29 de Juliol

A les 10h a l’Ateneu:

 assaigs dels Goigs

De les 12h fins a les 3h de la matinada:

“DJ Webo” (Organitzat per Subijove Subirats)

Divendres 30 de Juliol

A les 9:30h de la nit a la pista poliesportiva:

III Fideuà Popular (cuiner Jordi Curto)

I seguidament:

Espectacle Country

A les 11:30h de la nit:

Pregó de la Festa Major 2010 (a càrrec de el grup de teatre “Criatures”)

A les 12h de la nit:

Correbars (amb “Always Drinking Marching Band”)

A les 2h de la nit concert amb el grup

“Carpa Juanita” (Patrocinat per Piscines Subirats)

Dissabte 31 de Juliol

De 10 a 14h a la pista poliesportiva:

6ª Trobada de Plaques de Cava (Organitza: Cisco Casas i Antonio Pérez)

A les 12h del matí a l’Ateneu

20è Campionat de Truc

De 12 a 3h a la sala de l’Ateneu

Torneig d’Escacs

A les 4h de la tarda a la piscina

Cloenda del Curset de Natació

De 5:30h a 8h de la tarda:

3ª Cursa de Paves i ORNIS (Objectes Rodants No Identificats)

Recorregut: Sortida des del carrer Nou, M. Isidre Solsona i carrer del Sol

A les 10:30h pels carrers d’Ordal:

Gran Correfoc  de la Festa Major

Recorregut: Sortida des de la Pl. Montcau, Passadaines, Pge. Arangadera, Mossèn Isidre Solsona, Pl. Dolors Vendrell, V de Montserrat, la Penya, Pl. del Mil·lenari, Mas Granada, Carretera N-340, Pl. de l’Ateneu per acabar a la Pista Poliesportiva.

En acabar el correfoc, a la pista poliesportiva:

Lectura dels Versots

A les 24:30 a la pista poliesportiva:

Ball amb el conjunt “Trio Costa Brava”

A l’1h de la matinada;

1er Flashmob de la Festa Major d’Ordal 2010 (Organitza: Grup d’aerobic d’Ordal, Col·labora OTV)

Seguidament i fins a les 7h de la matinada:

Empalmada a la Piscina

Diumenge 1 d’Agost

A les 7h del matí pels carrers d’Ordal:

Matinades amb “La Xaranga Lo Perkal”

A l’1h del migdia, a la pista poliesportiva:

Ballada Folklòrica amb els nens del poble i els gegants d’Ordal, Lavern, Can Batista i Cal Avi

A les 7h de la tarda, a la pista poliesportiva

Ball de Tarda amb el conjunt “Trio Blue Marine”

A les 11 de la nit, a la pista poliesportiva, projecció del documental:

"Històries Viscudes"

A continuació:

Cinema a la Fresca (3D)

(Patrocinat per Griferia Tres)

Dilluns 2 d’Agost

A les 9:30h del matí, pels carrers d’Ordal:

12ª Passejada Popular en Bicicleta pels carrers d’Ordal

A les 12h del migdia, a la pista polideportiva:

2n. Concurs de Truites d’Ordal (Organitza Juan Antonio Miró)

(Acte amenitzat amb el grup de gralles “Els Filibusters”)

A les 5h de la tarda, sota la piscina:

Campionat de Tir en Carrabina

A les 7h de la tarda, a la Plaça de l’Ateneu:

Ballada de sardanes amb l’orquestra “Marina” i cloendadel curs de sardanes

A les 11:30h de la nit, a la pista poliesportiva:

Concert amb l’orquestra “Marina”

I seguidament:

Ball de Gala a càrrec de l’orquestra “Marina”

Diamarts 3 d’Agost

A les 9:30 del matí a la piscina i a la pista:

Gran Parc Infantil

A les 6h de la tarda, a la pista poliesportiva:

Circ amb el grup “Desastrosus Circus” amb l’espectacle “Aquí no hi ha ningú”

I seguidament:

Xocolatada per a tothom (Col·labora Mª rosa Llorenç)

A les 9:30h de la nit, a la pista poliesportiva:

Tradicional Ball de l’Entrepà amb l’actuació del “Grup Liberty”

Seguidament:

Documental Resum de la Festa Major 2010 (a càrrec de Antoni Curto i Joan Fortuny)

Per acabar amb la:

Traca de Fi de Festa Major